Kreu Ekonomi Ja kur do të fillojë shperndarja e 182 milion eurove tek bizneset!

Ja kur do të fillojë shperndarja e 182 milion eurove tek bizneset!

nga Flamur Berisha

Shperndarja e 182 milion eurove tek bizneset do te filloje pas votimit te ligjit per rimekembje ekonomike. Sipas Kryeministrit te Kosoves Avdullah Hoti, nese ky ligj votohet ne Parlament sa me shpejte atehere ne fillim te vitit 2021 do te filloj se ekzekutuari.

Binzeset jane ne pritje te keti ligji dhe thone se keto ndihma jane te mireseardhura.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni