Kreu Ekonomi Lajm i mirë: pas masave te reja keshtu do te ndihmohen bizneset dhe qytetaret

Lajm i mirë: pas masave te reja keshtu do te ndihmohen bizneset dhe qytetaret

nga Flamur Berisha

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia pas vendimit për mbyllje 12 ditore ka thënë se Ministria e Financave është duke përgatitur një pako financiare për të iu dalë në ndihmë kategorive të nevojshme pas masave të reja.

“Ministria e financave është duke punuar në një pako financiare për të ju ndihmuar të gjitha kategorive që është e nevojshme”, ka thënë Vitia.

Kujtojmë se në masat e sotme qeveria ka vendosur për një mbyllje nga 6 deri në 17 prill./Gazeta inFokus

Vitia ka thënë se ndihmë do të ketë për të gjitha kategoritë të cilat do të preken nga këto masa, shkruan Gazeta inFokus.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni