Kreu Ekonomi Thesari i shtetit me njoftim te rendesishem per qytetaret

Thesari i shtetit me njoftim te rendesishem per qytetaret

nga Flamur Berisha

Mbi 17 mijë përfitues të skemave pensionale nuk kanë arritur t’i marrin pagesat me 24 dhjetor kur ishte paraparë.

Kjo për shkak të një problemi teknik në Thesar, njofton Klan Kosova.

Nga departamenti i pensioneve në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale, thanë se i kanë marrë të gjitha masat e nevojshme dhe është eleminuar ky gabim.

Pagesat pritet të dalin pasditën e së hënës, eventualisht të martën.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni