Kreu Financa Cili është telefoni më i shitur në vitin 2022?

Cili është telefoni më i shitur në vitin 2022?

nga Kontabilisti

cili është smartfoni më i shitur në vitin 2022? 5 smartfonët tanë më të mirë:

iPhone 13 Pro Max. OPPO Find X5 Pro. Xiaomi 12 Pro. Samsung Galaxy S22 Ultra.

Nga ana tjetër, cila është marka më e mirë e telefonit në 2022?

MarkRezultati i qëndrueshmërisë (nga 200)Besueshmëria
Samsung136100
Huawei121134
Nder120141
Oppo116127

• 25 Mars 2022

Cilin laptop të blini në 2022? Ne rekomandojmë një nga telefonat inteligjentë nga 3-të tanë më të mirë të vitit 2022: iPhone 13 Pro, Samsung Galaxy S21 Ultra 5 G ose Oppo Find X2 Pro. Sidoqoftë, një iPhone 12 ose iPhone 11 do ta bëjë punën po aq mirë dhe do të kushtojë shumë më pak për t’u rinovuar.

Pra, cili është telefoni më i shitur i të gjitha kohërave? Kështu doli Nokia 1100, telefoni më i shitur në histori deri më sot. 250 milionë kopjet e tij tejkalojnë çdo konkurrencë.

Cili është smartfoni më i shitur i të gjitha kohërave?

Nokia 5230: i pamposhturi me 150 milionë shitje

Jo, smartfoni më i shitur i të gjitha kohërave nuk është as iPhone dhe as model Samsung. Ky është Nokia 5230. Për vite, Nokia ka dominuar deri tani tregun e telefonave celularë.

Cila markë telefoni është më e besueshme?

Telefonat inteligjentë të besueshëm në përgjithësi

Fituesi i madh nuk është as Apple dhe as Samsung – përkatësisht i 10-ti me 91,8/100 dhe i 7-ti me 92/100) – por kinezi OnePlus me 94,8/100. E themeluar në vitin 2013, kompania shquhet me celularët e nivelit të lartë të shitur me çmime më të volitshme se konkurrenca.

Cila është marka më e mirë e celularëve?

 • Samsung S22 Ultra. Samsung Galaxy S22 Ultra. Smartphone më i mirë Android.
 • Xiaomi Redmi Note 10 Pro. Xiaomi Redmi Note 10 Pro.
 • Poco F3. Poco F3.
 • Apple iPhone 13 Pro. Apple iPhone 13 Pro.
 • Google Pixel 6 Pro. Google Pixel 6 Pro.
 • Xiaomi 12 Pro. Xiaomi 12 Pro.
 • Oppo Find X5 Pro. OPPO Find X5 Pro.
 • iPhone SE 2022. Apple iPhone SE (2022)

Cili është telefoni më i mirë për para?

Google Pixel 6 Më i miri i Android

Diçka mjaft e rrallë në këtë nivel çmimi, telefoni është i certifikuar IP68. Ekrani OLED është i një cilësie të mirë dhe ofron një rifreskim prej 90 Hz. Megjithatë, ky i fundit nuk është i adaptueshëm, gjë që ndikon në autonominë. Ne gjejmë gjithashtu procesorin e shtëpisë, Tensor.

Cilin Samsung të zgjedhë në 2022?

Telefonat inteligjentë më të mirë Samsung Galaxy për të blerë në 2022

 • Samsung Galaxy S21 Ultra. 90 yje.
 • Samsung Galaxy S22 Ultra. 80 yje.
 • Samsung Galaxy S21 FE. 80 yje.
 • Samsung Galaxy S20 FE 4G. 70 yje.
 • Samsung Galaxy S21+ 87 yje.
 • Samsung Galaxy S21. 88 yje.
 • Samsung Galaxy Note 20 Ultra. 80 yje.
 • Samsung Galaxy Z Fold 3. 81 yje.

Cili është celulari më i mirë për momentin?

Zbuloni përzgjedhjen tonë:

 • Më e mira: Apple iPhone 13 Pro Max | 1217 € Apple iPhone 13 Pro | 1109 €
 • Cilësia/Çmimi: Samsung Galaxy S20 FE 5G | 417.99 € Google Pixel 6 | 579 €
 • Blerjet inteligjente: Xiaomi Redmi Note 11 | 179 € Realme GT Master Edition | 279.99 €
 • Alternativat:

Cili është telefoni më i famshëm në botë?

Apple është me të vërtetë fituesi i madh në konkursin global për modelet më të shitura të smartfonëve në botë në vitin 2020. Është me të vërtetë iPhone 11 që është modeli më popullor për nga numri i njësive të shitura me 37,7 milionë pajisje në të parën gjysma e vitit 2020.

Cili ishte telefoni më i shitur në botë për thjeshtësinë e tij?

Nokia 1110, 1110i ose 1112 është një telefon celular i nivelit fillestar i krijuar nga Nokia në 2005. Telefoni ka tërhequr shumë përdorues GSM për shkak të lehtësisë së përdorimit, madhësisë së tij të vogël dhe çmimit shumë të ulët.

Cili është smartfoni më i përdorur në botë?

T4 2021: Apple e mbyll vitin në vend të parë

E ndihmuar nga lëshimi i iPhone-ve të rinj dhe nga një treg në lulëzim kinez, Apple arriti të fitonte 22% të pjesës së tregut të smartfonëve gjatë tremujorit të fundit të 2021, sipas Canalys. Një shifër gjithsesi në rënie me 1% krahasuar me vitin 2020.

Cili është smartfoni më i mirë në botë?

1. Google Pixel 6 Pro: (ende) smartfoni më i mirë Android. Google Pixel 6 Pro është modeli më i suksesshëm i firmës amerikane në vitin 2021.

Cili është telefoni më i fuqishëm në botë?

Pasi kaloi testin e Qendrës së Çertifikimit të Pajisjeve të Telekomunikacionit të Kinës, Asus ROG Phone 3 është gati të bëjë një bujë të madhe në tregun e smartfonëve. Në bazë të testeve, kjo pajisje thuhet se është telefoni më i fuqishëm në botë.

Cila është marka më e mirë e telefonit në 2021?

5 markat më të shitura të telefonave në vitin 2021

gradëMarquesShitjet (në miliona pajisje)
1Samsung76,5
2mollë52,4
3Xiaomi49,0
4Oppo37,6

• 18 maj 2021

Cilët janë celularët më të fortë?

 • 1 – Crosscall Core-M5: telefoni francez i jashtëm par excellence.
 • 2 – Cat S42 H+: një telefon i fuqishëm me veti antimikrobike.
 • 3 – Samsung Galaxy Xcover Pro: një zgjidhje e fuqishme e krijuar për profesionistët.
 • 4 – Ulefone Power Armor 13: një mashtrues i autonomisë.

Kush është më i mirë midis Apple dhe Samsung?

iPhone janë pothuajse të gjithë telefonat inteligjentë të nivelit të lartë. Edhe niveli fillestar i Apple është më i shtrenjtë, por edhe më i fuqishëm se disa premium të rangut të mesëm nga Samsung dhe Android në përgjithësi.

Cila është marka më e mirë e smartfonëve në 2021?

5 markat më të shitura të telefonave në vitin 2021

gradëMarquesPjesët e tregut
1Samsung22%
2mollë15%
3Xiaomi14%
4Oppo11%

• 18 maj 2021

Cili është telefoni me performancën më të mirë?

1. Google Pixel 6 Pro: (ende) smartfoni më i mirë Android. Google Pixel 6 Pro është modeli më i suksesshëm i firmës amerikane në vitin 2021.

Cila është marka më e mirë e telefonit në 2021?

5 markat më të shitura të telefonave në vitin 2021

gradëMarquesPjesët e tregut
1Samsung22%
2mollë15%
3Xiaomi14%
4Oppo11%

• 18 maj 2021

Cili është smartfoni më i mirë i rangut të mesëm?

Telefonat më të mirë të rangut të mesëm në 2022

 • Samsung Galaxy A53 5G.
 • OnePlus Nord 2.
 • Apple iPhone SE (2022)
 • Redmi Note 11 Pro +
 • Motorola Moto G200.
 • OnePlus Nord CE 2 5G.

Cili smartfon i rangut të mesëm 2021?

01net.com përditësoi shkallën e vlerësimit të smartfonëve në fillim të vitit 2021, duke e forcuar atë, për të pasqyruar më mirë realitetin e tregut.

 • Realme 8 Pro.
 • Google Pixel 4a.
 • Xiaomi Redmi Note 9 Pro.
 • OnePlus North.
 • Motorola edge 20.
 • Google Pixel 4a 5G.
 • Realme 7 Pro.
 • Xiaomi Mi 10 Lite.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni