Kreu Biznes Qeveria lë ne harresë rrugen Gjakovë-Prishtinë. Bizneset ne Gjakove po dëmtohen

Qeveria lë ne harresë rrugen Gjakovë-Prishtinë. Bizneset ne Gjakove po dëmtohen

nga Kontabilisti

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje Lorik Lipoveci me një postim në rrjetin social Facebook, ka renditur akuza të shumta ndaj institucioneve përgjegjëse për asfalltimin e rrugës Gjakovë-Klinë.

Ai u a kujtoi atyre se ditë më parë do të shroheshin disa kilometara rrugë, por që në fakt janë shtruar vetëm 500 metra, shkruan lajmi.net.

Lipoveci ka thënë se këtë reagim po e bënë në cilësin e aktivistit të partisë në pushtet.

Aktivisti i kësaj partie renditi disa ngë “dëmet” që po ju shkakton mos përfundimi i asfalltimit të kësaj rruge.

Njoftimi i plotë:

Deklaruan se me datë 15 korrik, një pjesë e rrugës në gjatësi 4.1 km, Gjakovë -Dollc(Klinë) do të asfaltohet!

Nuk ndodhi! U shtruan keq vetëm rreth 500m!

Pra;

1.Rruga 30 km Gjakovë -Klinë është shumë largë përfundimit!

  1. Rruga nga Gjakova në Prishtinë kalohet me kohëzgjatje rreth 2 orë!
  2. E dëmtuat biznesin në Gjakovë, sepse shumë qytetarë nga komunat fqinje Klinë, Malishevë, si dhe gjakovarët në Prishtinë nuk po vijnë shpesh në Gjakovë vetëm për shkak të rrugës!
  3. Rrezikoni jetën e qytetarëve në komunikacion në këtë rrugë!
  4. Na dëmtuat veturat e autobusat me këtë rrugë!

P.S. Reagimin e shkruaj në cilësi të qytetarit dhe si aktivist i LVV-së. Nuk jam unë si ca servil rrogaxhi të partisë të cilët heshtin ose mbrojnë e postojnë gjoja si “sukses” këto 500m rrugë! Votat i kemi kërkuar për të punu, e kur segmente të qeverisë nuk punojnë do ti kritikoj hapur, sepse jam me popullin. Përmirsohuni./Lajmi.net

Ju gjithashtu mund të pëlqeni